РЕКЛАМНІ КАМПАНІЇЇ, ЯКІ УВІЙШЛИ В ІСТОРІЮ

РЕКЛАМНІ КАМПАНІЇЇ, ЯКІ УВІЙШЛИ В ІСТОРІЮ

У двадцятому столітті реклама хоч і не була новинкою, але це точно було часом її розквіту і її революції. Прості ідеї і витончені слогани дозволяли брендам продавати дуже багато. Представляємо Вам трійку рекламних кампаній, які не просто «зпрацювали», а й

1). Бренд: Coca-Cola

Кампанія: «The Pause That Refreshes», 1929 р

Агентство: DArcy & Co

Coca-Cola почали рекламуватися ще в 1886 році, але саме у 1910-і роки, коли рекламною кампанією бренду зайнявся молодий і заповзятливий американець Вілл Дарсі, популярність напою почала набирати скажені обертів. Бренд апелював до національної свідомості, показуючи на рекламних плакатах простих хлопців в повсякденній обстановці, бейсболістів і просто привабливих дівчат, одягнених за останньою модою. До 20-х років Coca-Cola в Америці стала буквально національним напоєм, її пили всі.

А в 1929 році гримнула криза, якої раніше не могли й уявити. Почалася Велика Депресія, і мільйони простих жителів США страждали від безробіття. Купувати газовану воду в такій ситуації - явно не справа першої необхідності.

Що зробив Дарсі? Він умовив директорів Coca-Cola, які зібралися «згортати» рекламні бюджети, заклеїти кожен паркан і кожну стіну в Америці рекламними плакатами, на яких був зображений втомлений робочий, що жадібно пє Coca-Cola з запітнілої пляшечки. Текст оголошення, простий і лаконічний, зводився до головного: «The pause that refreshes».

Це дозволило подвоїти продажі напою в непрості часи і вписати імя Дарсі в підручники історії як одного з кращих рекламістів свого часу. Але, головне, це зумовило багато в чому сучасну американську споживчу культуру. «Відновлювальна сила паузи» дозволила підбадьорити націю і зробити агентство Вільяма одним з найбільших в країні.

 

 

Бренд: Marlboro

Кампанія: «The Marlboro Man», 1955 р

Агентство: Leo Burnett Co

Згідно масштабному дослідженню Advertising Century, ковбой Мальборо визнаний найбільш впізнаваною іконою реклами. Його вигадали в Чикаго в середині 50-х, коли пачки цигарок випускалися схожими одина на одну, як дві краплі води. І вибрати з їх маси щось одне було справою скрутною: всі виробники пропонували схожі розповіді про себе. Вони говорили про якісний тютюн і його характеристики. Або ж навпаки, розповідали про доступну ціну, скромно намагаючись не згадувати про сорт тютюну. Але з Мальборо була інша проблема: це були цигарки з фільтром, а такі курили тільки жінки. Сама тютюнова компанія запустила їх у продаж під гаслом «Мякі, як травень!». Змусити чоловіків спробувати таке? Завдання не з легких.

В агентстві Leo Burnett придумали, як її і вирішити, і створили брутального Ковбоя. Можливо, багато хто не визнає його улюбленим персонажем, проте при цьому він став найяскравішим символом, що змінив ставлення до цигарок: чоловік на коні, неодмінно в капелюсі і з сигаретою в зубах. Він зробив Мальборо найпопулярнішою маркою в США аж до 1999 року, а його образ став частиною поп-культури.

 

Бренд: McDonalds

Кампанія: «You Deserve A Break Today», 1971 p

Агентство: Needham, Harper & Steers

Влітку 2014 року на Каннському фестивалі були вручені всі нагороди. Їх отримували різні рекламні агенції, компанії і бренди, які зробили щось видатне за рік. Наприклад, телевізійний ролик або соціальний кейс. Але була і одна спеціальна премія. Її удостоївся отримати виконавчий директор мережі ресторанів McDonalds за « найпослідовнішу рекламну стратегію». І це дійсно так. Вся історія почалася в 1971 році. Агентство Needham, Harper & Steers запропонувало стратегію «You deserve a break today», яку в McDonalds схвалили і продовжують слідувати їй досі в тому чи іншому вигляді. Варто придивитися, і ви помітите: всі наступні слогани і концепції є спланованим продовженням великої ідеї, закладеної в 1971 р В основі кожної реклами бренду лежать непідробні почуття і емоції, і з цим важко сперечатися.

Як багато ви знаєте про меню в McDonalds? Там є гамбургери і чізбургери, бігмаки і нагетси, роли і кола, картопля фрі і соуси до неї. Нас навчили цьому джингли і ролики. Як багато ви знаєте про меню із кафе напроти? Відповідь очевидна.